Петар за Појадок и Пауза

29 thoughts on “Петар за Појадок и Пауза

 1. Поликлиниката Ѓорче Петров – СКОПЈЕ
  претставува директна закана за жителите на Зградата која се наоѓа улица Булевар Црвена Армија бр. 20 и е оддалечена на 30 метри од Поликлиниката.

  Поликлиниката се загрева со парно на дрва, а оџакот е низок па целиот чад доаѓа директно во зградата.

  Мора што побрзо да се реагира ……….

  ………….поликлиниката …………………..
  1. да се (приклучи) на градско парно
  2. да се префрли на струја
  3. да се стават соларни панели
  или да се изнајде друго еколошко решение

  Жителите на зградата стравуваат дека во печките се гори и медицинскиот отпад, бидејќи понекогаш се чуствува мирис на пластика.

  Искрено се надеваме дека на овој проблем надлежните ќе му пристапат одговорно,

  сепак се работи за здравјето на луѓето … ДЕЦА ….. БЕБИЊА

  Ве молиме за помош,
  доколку може да ја прочитате поракава во емисија,
  бидејќи сигурен сум дека ЈАКО ЌЕ ОДЕКНЕ …. Т х а н к с

 2. Pocituvani ve molime da vidite zo[to ne mozime da ve slusame vo prilep na Radio osven preku internet se nadevame deka ne e prackata BUZETOT na R>M pozdrav i se nadevame deka vo skora idnina ce go slusame najdobroto od Makedonskiot eter =Metropolis FM

 3. Srekna Nova 2013 godina mnogu radost sreka i zdavje vo novata godina i imam golem pozdrav do emisijata Metropolis sakam muzicka pesna o Rihanna-Diamonds pozav

 4. zdravo ! petar sakam da mi ja pusti te Pesnata od Chris Brown – Run It
  i sakam da vi ja pofalam emisijata petar za pojadok i pauza super ste pozdrav od edna verna slusatelka

 5. zavo emisijo sakam da ve pofalam mnogu ste ubavi ama skam da mi ispolnite edna zelba sakm da mi pustite pecna po vas izbor vasata emisija Petar za Pojadok i Pauza e super samo taka prodolzete pozdreav od edna slusatelka od Bitola

 6. Samo da vi kazam povrzano so vasiot komentar za ona sto ste go procitale na sajtot na Parkovi i Zelenilo. Taka e prevodot na zelenilo – greenery. Veruvajte pogolem del od mojot zivot go imam pominato vo obrazavanie vo stranstvo i toj termin se koristi od sekogas. Bi sakal da me negira nekoj i da dade drug soodveten termin. Sekogas sum komentiral na gluposto povrzani so lost in translation no ovoj pat se oni vo pravo ………

 7. ODLICNI STE PETAR PRODOLZETE I PONATAKA MI GO RAZUBAVUVATE SEKOE UTRO SO VASATA EMISIJA BI SAKAL DA UPATAM GOLEM POZDRAV DO EKIPATA NA METROPOLIS RADIO NETWORK

 8. Не кажувај либе добра ноќ
  Не кажувај либе добра ноќ
  не оди офлајн рано ти,
  најзгодно време е во ноќта
  прекрасна е оваа ноќ за чат.
  Сите спијат а ние сме Online
  користи чат драги ти мене,
  чатувај, чатувај бескрајно
  волшебна е ноќ за сурфање!
  Јас знам дека со друга чатуваш ти
  јас знам дека друга маткаш ти
  Фејзбуков мој е за тебе
  и не би дала пасворд јас на друг.
  За мене Google Chrome не се отвара
  за мене веќе фејзбук не постои
  за мене ти си прв “Friend”
  и последен ќе ми бидеш ти.

  Извор: http://www.vicoteka.mk/vicovi/razno/ne-kazuvaj-libe-dobra-nokj/#ixzz2KFVEXNIh

 9. Здраво на вам. Иако ве слушам подолго време првпат ви испракам коментар.
  Три работи на светот се лижат со одредена причина, тоа се сладолед, пичка и газ.
  Сладолед се лижи од сласт.Пичка се лижи од страст.А газ се лижи исклучиво за ВЛАСТ.
  Поз

 10. Здраво дечки, едно прашање Како се вика песната која иде како премиум на метрополис и кој ја изведува,

 11. Prekrasni ste prodolzete taka. Vie ste ona sto ni treba na sekoj od nas samo prodolzete taka. Ve pozdravuvam.

 12. 1. Ја викале сарма зашто била растурена.
  2. Ја викале плик зашто сите ја лижат.
  3. Ја викале Вива зашто сите ја дупат.
  4. Ја викале чаша зашто сите ја пунат.
  5. Ја викале дрво зашто сите ја цепат.
  6. Ја викале шајка зашто сите ја коваат.
  7. Ја викале цреша зашто сите ѝ се качуваат.
  8. Ја викале џоинт зашто сите ја вртат.
  9. Ја викале грозје зашто сите ја прскаат.
  10. Ја викале нива зашто сите ја ораат.
  11. Ја викале бавча зашто сите ја работат.
  12. Ја викале квасец зашто сама се шири.
  13. Ја викале Натали зашто му дава на човекот.
  14. Ја викале коњ зашто сите ја јаваат.
  15. Ја викале цвеќе зашто сите ја кинат.
  16. Ја викале жижица зашто сите ја изгореле.
  17. Ја викале Александра зашто секој можел да ѝ го Накова.
  18. Ја викале петарда зашто секој можел да ја пука.
  19. Ја викале аплауз зашто секој ја плескал.
  20. Ја викале лајк зашто сите ја стискале.
  21. Ја викале струја зашто била евтина после 2.
  22. Ја викале лампион зашто си ја закачувале.
  23. Ја викале Тина зашто била дрољетина.
  24. Ја викале марикца зашто била поштена.
  25. Ја викале Гечевски зашто секогаш била спремна за тројка.
  26. Ја викале Маги зашто била спремна за 5 минути за четворица.
  27. Ја викале Алое по баба ѝ Вера.
  28. Ја викале рингишпил зашто ја вртеле за 30 денари.
  29. Ја викале Руска зашто ја правеле салата.
  30. Ја викале Level 1 зашто сите ја имале поминато.
  31. Ја викале автошкола зашто сите се учеле на неа.
  32. Ја викале Адријана зашто давала само со кеш.
  33. Ја викале равенка зашто дечко ѝ ја фатил со двајца непознати.
  34. Ја викале Кожувчанка зашто му верувала на дедо.
  35. Ја викале Ивана зашто немало кој да ѝ каже.
  36. Ја викале лажичка зашто одела гратис со кафе.
  37. Ја викале Боби зашто баш ѝ било гајле.
  38. Ја викале рутер зашто сите се поврзувале со неа.
  39. Ја викале Пато зашто била масовно на цело село.
  40. Ја викале Покемон зашто морала да ги фати сите.
  41. Ја викале Туборг зашто лесно се отварала.
  42. Ја викале Зоки зашто идела само со фаци.
  43. Jа викале Станија, измиј ја, напиј ја, легни ја.
  44. Ја викале батерија зашто секој ден ја полнеле.
  45. Ја викале Чик зашто била квалитетна.
  46. Ја викале побожна зашто го примала ко сочувство.
  47. Ја викале ракија зашто сите ја мавале по малце пред искачање.
  48. Ја викале златна зошто фацата ѝ била ко копачка.
  49. Ја викале кашкавал зошто сите ја рендале.
  50. Ја викале ВИП зашто давала за 0 денари.

 13. Ako mozi da mi kazite kako se vika pesnata posle cheshlanjeto na petar za pojadok i pauza ? nemozam nikako da ja najdam :D pozz

 14. Почитувани
  Ве слушам повеќе месеци и не можам да се помирам со Вашиот говор во поглед на обезличувањето на македонскиот јазик. Мислам дека треба да го прочитате Блаже Конески и неговиот научен материјал за македонскиот правопис. Почитувани водители при изговарање на имиња слогот паѓа на третиот самогласник, ме нервира кога и се обраќате на Биииилјана, треба да биде почитувани водители -Билјана- очекувате Грците да не почитуваат кога самите не си го почитувани ние Македонците

 15. Nemozev vcera (vednas) da vi odgovoram… na pat bev i uzivav slusajki gi bljuvotinite sto gi iskazavte vo vrska so pravilnikot donesen za posvojuvanje deca…
  Prvo i osnovno toj e prakticno prevzemen od drugite zemji koi sebesi se deklariraat demokratski, a po nasite kriteriumi i stremezi najverojatno toa i se sporedeno so ostanatite… znaci na Germanija Holandija Belgija…. i tn i tn.
  I tamu e so bodovi narkomancinja smrdeni! I tamu na slicen nacin se dodavaat poeni kako i vo nasiot pravilnik….
  Vtoro, napraveni se nekolku modifikacii vo pravilnikot prema nasite uslovi….
  i toa od nekolku generacii doktori, psiholozi, psihijatri, sociolozi….
  I SEGA PIJANA BAGRO NARKOMANSKA STO SAMO SE KEZITE NA RADIO BRANOVITE, VIE NAJDOVTE DA KRITIKUVATE?
  Nemozev da slusam se no go slusnav onoj dik-hedon kako argumentira deka posto se zemeni kako kriterijum 40 m2 po osoba (ete dokaz deka e zemeno od EU zakonodavstva, samo tie imaat takvi uslovi) zznaci 120m2 mozebi e premnogu za nasi uslovi, no poentata na narko-gjubreno ne bese toa, tuku zamislete stan vo Aerodrom, Avtokomanda Centar…. od 80 kvadrati koj cinel 100.000 Evra pomalku se vrednuval otkolku sttan vo Sviripicino od 250 m2 koj ne vredel ni 30.000 Evra…. Pazi kurca u slamenom sesiru! bi rekle Srbite… Demek samo Aerodrom ili Centar bilo ubavo!? Eeee gluperdo edna!? Zosto be Duko? Zatoa sto ste na mocvara izniknati, pa ve ebat komarci sekoe leto? Zatoa sto ste na 2 kilometri od Vardariste (deponijata za otpad vo SK pa smrdi kako vo Sutka? Zatoa sto ste na 4 kilometri od Zelezara koja navecer topi avto gumi kako dodatni prihodi toa si pravi biznis (i toa nosat od Srbija) a denje ve trujat so teski metali? Pa pogledni ja Duko nieden kartata na zagadenost na Finki, ama ne sega, zimno vreme koga najgolemiot del od Skopje ima zagadenost kako Karaci i Bopal zaedno! Nad 500 edinici prasina a dozvoleni 15 pati pomalku…. Pogledni gluperdo i kazi kade e zagadenosta najgolema? Bas od tebe falenite Centar i Aerodrom…. pogledni i uveri se!
  I sega sakas da ne ubedis deka stan od 100.000 Evra vo Aerodrom vredi povekje i pokorisen e za dete posvoeno da se rasne i izgraduva? Otkolku da receme vo Trubarevo na 30-40 km od Centar? Ili Jurumleri Volkovo, sto znam koe selo? Podobro e da ve gleda vas narkomanite i pijanduri na ulici (ili na radio) kako se teteravite i pripicuvate ili da gleda zelenilo, suma, pa i kokoski koi se mnogu po-plemeniti od tie vo tvoeto studio sto kokodakaat i se smeat kako nedokvakani!
  Ste imale marketi vo Aerodrom i posta i kafeterii…. ha-hahahah stvarno!?
  Sto ne kazuvas be Duko vakvi raboti? A so sto se hranite od tie marketi? So pasteti i virsli od Lijanovici? So ofarbani domati? So piperki so vkus na drvo!? Da ne mu ovozmozite podobra hrana vie Arerodromci na nekoe bilo koe dete osobeno na posvoeno otkolku toa moze nekoe prigradsko selo!?
  I na krajot, Duko nieden… ili Petar svejedno, znaes li koj vo megalopolisite svetski zivee vo Centar ili vrz naselbi blizu zelezari, napraveni vrz barustini (kako sto se povekjeto gradovi vo Florida i Aerodrom) i naselbi napraveni blizu smetot (gradskata deponija)… samo SELJACI i siromastija! Prvite lecat frustracii od atavizmot na pretcite, vtorive (kako i prvite) nemaat izbor!
  Bogatite ziveat bas vo sela ili vo teska provincija!
  I sega da ne si go polnis egoto deka ti pisuva nekoj seljak… eve kje ti kazam ziveam vo najubavata i edna od najcistite sk, naselbi se vika Birarija… od tuka pocnuva Vodno! No sepak ne se smetam privilegiran vo odnos na onie sto gi nabrojav… a ti so Centar i Aerodrom…. ha-hahahhaha udavi se bre!
  Tolku slusav i mi zgazi na zivcite nemozev ponataka kojnae kolku si serel za se strucnjak si bil ti! I se pogagjas i znaes! Odi bre udavi se spasi ne covece!
  Eeee Petar Petar bas si jebivetar!

  1. Maten lik si ti Andreja… No, ako ne naucis da gi kontroliras besot i disleksijata, mislam deka oddalecenosta od prvata klinika za srce ke bide tragicna po tvoeto zdravje. Te molam, vo ime sekoj koj se naoga vo tvoja blizina, smiri se.

 16. Петар за Појадок и пауза задолжително не расположува во Германија.
  Фала дечки со вас полесно се поднесуваат сериозноста на ова германско секојдневие.

 17. Petar aj zacepi i ne tresi gluposti tamu. Ako rekle deka sme glupi epa tocno e. Vo klas imavme mnogu idioti koi na karta mislea deka Avstralija e Makedonija, takvi imas vo sekoja drzava. Plus glej sto se ni se desave i si kjutime. Lugje si kupuvaat diplomi na kilo ovde i nikakvi izumi ne gledame od nasiov “pameten” spored tebe narod. Za razlika od nas vo Amerika postojano se raboti na novi izumi, i se dvizat napred vo sekoe pole – informatika, medicina, nauka itn. I da ne bea Amerikancite nemase sega da imame kompjuteri i internet preku koi moze lugje vaka da vi kazat vo lice da ne se zanesuvate. Plus ako sme tolku dobri sto baras ti nadvor od Makedonija?

 18. Mislam deka preteruvate so vulgarnosti.Ne e loso da razmislite malku poveke vo vrska so ova

 19. Zdravo sakav da prasam kolku kosta ako ja oslobodam drugarka mi od rabota. Za taa reklama se plaka li nesto. Ke ve zamolam za odgovor i poveke detali za da znam dali moze da se dogovorime. Cekam odgovor. Pozdrav od Jasmina

 20. Zdravo sakav da prasam za toa sto ke ja oslobodam drugarka mi od rabota kolku ke me kosta. Ke ve zamolam za odgovor za da znam dali moze da se dogovorime . Pozdrav Jasmina :)

 21. Hi everybody.

  Si mislev neshto da prasam, pa vikam da ne e sramota, pa mi tekna deka ako ne prasas nema da znaesh…

  Sakam da napravam neshto interesno I neocekuvano za soprugata na 8 mart- I si mislev kolku bi bilo cool ako ja odnesam vo Metropolis radio dodeka Petar so angelkite si ja vodat emisijata, a taa da gleda ostrana I da se smee kako I sekogash koga ja slusa nejzinata omilena radio emisija.

  Zamisli, da ja gledash tvojata omilena radio emisija:)

  I da, ocekuam odgovor od tipot: e ajde be, pa da gi vikneme da ne gledaat site shto ne sakaat ako ne…
  Ama pa sekogash postoi moznost da se soglasite, a jas sum optimist:)

  Ako e pod B, ve molam pisete mi na mejl.
  A da, cestam I kafe:)

 22. Петар, ја слушав вашата емисија и слушнав дека премногу добро сте ги пречекале гостите… Па моментално имам гостин од Гејланд, па доколку си слободен можеш да му ги покажеш убавините на Македонија додека јас ги забавувам ангелките :)
  Секоја почит.
  Коло Струјата :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>